Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Poslední volný den aneb Zpátky na internát

23. září 2013 v 8:39 | Alustaire |  Deníček de France
3. září 2013
Úterní ráno probíhá celkem v klidu, nic zvláštního se tu teď neděje. Sedím na lavičce před domem a fotím místní zoo, skládající se ze čtyř koček. Jediný člen rodiny, který se nechal mnou zvěčnit, tu teď na stolku spí. Máme krásné slunečné počasí, zkazit se má až ve čtvrtek. A to ticho. Slyším pouze radio paní domácí, cvrkot hmyzu a občasné chrápání kočky.

Na palačinkách, jež jsme opravdu snídaly, si smlsl i jeden černý chlupatý zlodějíček. Asi z důvodu tohoto počasí jsme také obědvaly venku. Uvařily jsme si rybu s rýží a sosem, jako dezert karamelový pudink, a to vše za společnosti čtyřnohých mazlíků. Zapomněla jsem se zmínit, že se vše jí s chlebem, tento má však k tomu českému dost daleko, přesněji 1500 kilometrů.


Odpoledne jsme ve společnosti starších dam navštívily muzeum plaket. Majitel, jehož jméno jsem úspěšně zapomněla, vytvářel zmenšené modely úplně sám. Třeba na zmenšenině hradu Chateau de Termes pracoval 1150 hodin. Z výkladu jsem však nic neměla. Poté následoval ten méně pěkný čas a to přesun na internát. Po úspěšném nalezení mé koje, jiný název si nezaslouží, mě Colette nechala napospas osudu. Pokoj bez dveří s jednou zásuvkou, režimem se blíží vězení - jdete na společnou večeři, pak musíte zůstat venku na dvoře-nadýchat se vzduchu, v devět musíte být umytí, v půl desáté zhasnout a spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tak něco na odlehčení: Jaký je Tvůj oblíbený domácí mazlíček?

Kočka ^-.-^ 0% (0)
Pes /^o.o^\ 0% (0)
Rybka ¨°O 0% (0)
Morče (^.^) 0% (0)
Králík /^-.-^\ 0% (0)
Had @ 0% (0)
Pavouk /'/'/'/'oo'\ 0% (0)
Něco jiného ... 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama