Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

První školní den

23. září 2013 v 8:48 | Alustaire |  Deníček de France
4.září bylo ve znamení školy. Ráno budíček v sedm, někteří z nás vstaly už v šest. Poté společná snídaně a čekání na autobus, který měl zpoždění jen pět minut. Ve škole jsem poprvé v životě hrála kulečník, neboť jsme do budovy dorazili o celé dvě hodiny dříve. Poté nás všechny nahnali jmenovitě do tříd. Hádejte, kdo šel poslední...

Třídní učitel je vskutku sympatický, vlastní super Conversky s britskou vlajkou, ale obávám se, že jsem mu mnoho nerozuměla. Naštěstí jsem se posadila vedle francouzské dívky Clémence, netuším však, zda zasedací pořádek zůstane stejný i zítra. Rozvrh nám pan učitel předal ústně, tak si představte, jak to asi vypadalo. "Jsem na tomhle předmětu, nebo ne? Co, že znamená tahle zkratka?" Sám v tom měl navíc maličko zmatek. Následovaly informace týkající se třídních věcí. 200 € na seznamovací sportovní kurz. Nezapomeňte si plavky (na konci září)! Dostali jsme i formuláře pro rodiče, které je podle něj bezvýjimečně nutné mít vyplněné. Zajímavé, když máte rodiče vzdálené 14 hodin jízdy autem. Doufám, že už nic dalšího důležitého neříkal.

Odpoledne jsme šly s Neriah na obhlídku města. Malé a do kopce, tak by se to asi dalo charakterizovat. Objevily jsme i nákupní zónu a děsivý je fakt, že více k vidění toho tady už prostě není. Ani DVDčko Star Treku s panem Cumberbatchem, které mělo vyjít v ČR druhého září tu není k sehnání. Ani v Carrefouru ne. Zkusím to za týden, nebo si ho koupím u Nás jako vánoční dárek.


Od šesti jsme se musely účastnit povinného učení. Tedy jsme přišly, odebraly se k osamělému stolu a kontrolovaly si navzájem poznámky ze školy a rozvrh. Pak následovala večeře a vězeňský režim, nijak odlišný od včerejšího. A než jsme se stihli umýt a dohovořit s rodiči přes Skype, byla už večerka a konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama