Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Den 2. Skalní protest

17. října 2013 v 10:00 | Neriah |  Peklo
Report z týdenního pobytu v Sainte-Enimie (Pekle)
Den 2. - Úterý
Hovadská pravidla nastavená místním vzdělávacím systémem a učitelským sborem zapříčinila i to, že jsme byly s AluStaire na hlavní aktivity sportovního kurzu přiřazeny každá do úplně jiného družstva. Během rozdělování sice žádná z nás nenašla své místo ve skupině 'sportive', ale já jsem skončila u prostředního desetičlenného družstva a AluStaire se stala členem týmu těch ''méně zdatných'' jedinců. To prý abychom se lépe integrovali. Mě tedy dnes dopoledne čekalo hraní si na speleologa a AluStaire měla poznat význam tajemných slov Via Ferrata. Skupina nás speleologů-amatéru se tedy navlékla do slušivých kombinéz v barvách telletubbies a vyrazili jsme do skal. Musím přiznat, ačkoli jsem po celou dobu házela na učitelku kyselé ksichty jako protest proti mému oddělení od AluStaire, že lezení v uzoučkých chodbičkách a průrvách vápencového skalního masívu a ohlížení krápníků ze vzdálenosti sotva pěti centimetrů mě naplňovalo zvláštním typem štěstí jako prskavky o Vánocích. Zažili jsme i absolutní tmu. Pro mne to nebylo v jeskyni poprvé, ale zvuk jednotlivě padajících kapek vody v ozvěně obřího prostoru, kam jsme se dostali, byl dokonale uklidňující.

Po našem znovushledání s AluS* se pak o svém zážitku vyjádřila takto: ,, Zjistila jsem, co všechno zahrnuje pojem Via Ferrata a miluju to! Při lezení po téměř kolmé skále se jedna dívčina rozklepala a po zjištění, že se necháme spustit na nataženém laně, se další dokonce rozplakala. Ale na tuto část si trouflo jen pět nejstatečnějších a já ji shledávám tou nejlepší.''

Druhá 'seance' (jak se zde dělení části nazývalo) kurzu orientace dopadla hůře než ta první. Naprosto nesmyslně nám byly odečteny dva body. Navíc ráno jsme umírali šílenou zimou a teď, když už se slunce odvážilo přijít i sem do údolí, umírali jsme šíleným vedrem. AluStaire dokonce odložila mikinu, chodila jen v triku a dodržovala pitný režim. (pozn.red.: AluS* bez mikiny - to už je vážně síla)

Via Ferrata

Cesta k jídelně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama