Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Den 4. Ať žije létání!

19. října 2013 v 19:21 | Neriah |  Peklo
Report z týdenního pobytu v Sainte-Enimie (Pekle)

Den 4. - Čtvrtek

Tohoto rána jsem měla možnost potvrdit AluStaiřina slova, jimiž popisovala úterní zážitek z Via Ferrata. Vážně skvělé! Sice jsem po celou dobu trvání první části, kdy jsme byli po dvojicích k sobě přivázaní, měla permanentní strach o svou partnerku, ale jinak bezvadné. Stejně jako u AluS* se podle mého dala označit za nejlepší úsek jízda do napnutém laně, místními nazývaná Tyrolien. Navíc kromě mě nikdo (včetně instruktora) nebyl schopen dojet až úplně na konec a museli ručkovat. Já jsem bravůrně překonala v plné rychlosti celou vzdálenost a s hlasitým nárazem přistála v obří žíněnce na skále čumákem napřed.

Doufala jsem, že AluStaire si Escalade, česky horolezectví, také skvěle užije, zvláště potom, jak ji bavilo lezení po kolmé stěně, ale už od prvního pohledu do její tváře po návratu do tábora, mi došlo, že se o bůhvíjakou zábavu nejednalo. Prý velká nuda, jen lezení nahoru a spouštění dolů pár metrů do výšky na jednom místě.

Na následující kurz orientace jsme se předem mentálně připravily a vybavily se větším množstvím tekutin. Nepomohlo to. Naše oblíbená Hvězda s buzolou a umisťování přenosných kontrolních razítek v běhu nás dokonale vyčerpalo a Francouzi začali padat jak zralé hrušky. Ta sletěla do křoví, toho bolely záda, jiná upadla na ruku tak, že s ní nemohla hýbat, a další zas dostala astmatický záchvat. Zkrátka to nevypadalo, že by byli zvyklí na takové pojetí sportovního vyžití. Avšak my se držely statečně i přes to, že nám opět neprávem strhli body.

Největší překvapení v programu týdne ovšem přišlo až večer. Cizí třída z jiné školy a města pořádala totiž cosi, čehož francouzský název zní 'BOOM'. V několika málo okamžicích nám došlo, co má tento pojem skutečně znamenat a rozhodly se dobrovolně účastnit i z důvodu, že bychom k tomu tak jako tak byly donuceny za účelem takzvané integrace. Po česku nás čekala...((pauza pro efekt))...diskotéka. Pokusily jsme se tedy zase vypadat jako lidi a vydali se do temna přestavené jídelny plné blikajících světýlek. Překvapivě jsme se s AluStaire celkem bavily a většina lidí tancovala, aniž by je někdo musel tahat na parket, jak se běžně stává u nás, tak jsme se také přidaly. Když ale odbila desátá hodina, v davu se objevil třídní učitel, řekl, že se jde spát a všichni se poslušně jako ovce sebrali a zamířili ke stanům. Jak je to, sakra, možné?!

Tyrolien

Sjezdové pomůcky


Speciální hairstyle na BOOM pro AluStaire made by Neriah
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama