Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Den muzeí

14. října 2013 v 10:34 | AluStaire |  Deníček de France
14. září
Ano, opět jsem se řádně vyspala, tentokrát i do přenádherného slunečného rána. Během dne se sice počasí zvládlo zkazit, ale moje nálada zůstala. Řeknu Vám, ten pocit, když scházím na snídani, již z postele cítím opečený francouzský chléb, čtyři druhy marmelády a misku s teplým čajem, i kdybych se ve škole měla držet 'zuby nehty', tak tohle za to rozhodně stojí. A ani dnes jsem se zde nenudila. Příprava školních povinností dala by se nazvat opomenutelnou. Přece nebudu dělat vše v sobotu, co bych pak měla na práci zítra? Inu, tento víkend probíhá ve Francii akce Les Journées Européennes du Patrimoine, kdy jsou různé instituce otevřené se vstupem zdarma. Toho se přeci musí využít! (Takto mi to opravdu bylo navrženo.)

Když nepočítám další návštěvu známých, tentokrát dvou milých Poláků, kteří umí francouzsky hůř než já, strávily jsme čtyři hodiny v muzeích St. Flour. Konkrétně jsem zhlédla expozici v Musée d'art et d'histoire Alfred-Douët a v Musée de la Haute-Auvergne. Prošly jsme se i katedrálou na náměstí a než jsme přijely domů, zmoklo nám prádlo pověšené venku.


Nemůžu si vybavit, co jsem měla k obědu. Vím jistě, že to řízky nebyly. Tak se s nimi uvidím zítra. Snad. Za to večeře stojí za zmínku. Měly jsme vajíčko se žampiony. Paní Colette z mého výrazu a porce, kterou jsem do sebe nasoukala a zajedla chlebem, poznala, že houbičky asi nebudou to pravé a mou večeři dostaly kočky. Ale její reakci ohledně zákusku nezapomenu. Volně přeloženo to, co si pamatuji: "Dáme si dnes zmrzlinu? Aby sis spravila chuť?" To bylo milé a jak mi to přišlo vhod! Na zítřek snad nic velkého neplánujeme, mám ale slíbený čokoládový dort!

Z muzea


Katedrála
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama