Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Dne 1. Prozření

17. října 2013 v 8:00 | Neriah |  Peklo
Report z týdenního pobytu v Sainte-Enimie (Pekle)

Den 1. - Pondělí


Dnešního rána se u nás v rodině, tedy u Sandrine, vstávalo jako obvykle každé pondělí v 6.30. Následně mi bylo řečeno, že bych neměla chodit spát tak pozdě (skutečně jsem usínala až kolem třetí ráno, o tom však nikdo nevěděl), neboť následně se mi prý příliš nechce vstávat a trvá mi příprava déle. Zajímavé, že v sedm jsem již stála s taškami připravená před domem a ostatní se ještě dobrých deset minut zdržovali uvnitř. Nakonec jsme ale nastartovali, v St Flour vyložili Marie-Charlotte před školou a my dojeli k lyceu. Ovšem byli jsme tu o celou hodinu dříve a tak jsme se uklidili do budovy. Já jsem se, jak už začíná být zvykem, pustila do správy blogu a čekala, jestli AluStaire přijede zase jako poslední. A přijela, ale musím uznat, že tentokráte nehledě na pořadí dorazila včas. Potom už jsme se postupně nastrkali do autobusu a my byly rády, že i na nás v zavazadlovém prostoru zbylo místo, protože ostatní (i chlapci) vycestovali s obřími kufry, jaké by nám vystačily minimálně na měsíc. Samotná cesta doprovázená hlasitým rádiem, které při vjezdu mezi každé skály začalo strašlivě chrčet, proběhla vcelku bez potíží. Až těsně před Ste Enimie jsme potkali kamion plně naložený propan-butanovými láhvemi na velmi úzké silnici. Fascinující scenérie.

To, čeho jsme se děsily nejvíce, byla málo pravděpodobná možnost spát ve stanech. Když jsme vjeli do tábora, pravděpodobnost této varianty vzrostla na 100%. Ubytovali nás v osmimístných zelených příbytcích z plachtoviny. Luxus jako elektřina se tu samozřejmě nevedl, ale pod dalších dvou dnech nám dokonce bylo spraveno osvětlení. Tento stan jsme sdílely ještě s pěti největšími trubkami z naší třídy. Společné sprchy a toalety se nalézaly o pár set metrů dále do kopce a přímo vedle nás protékala místní řeka. Ráno bude zima, ještěže máme k dispozici pěkné kousavé deky s čísly jako v koncentračním táboře. Ale i přes všechny na nás tady jistě čekající strasti, musím konstatovat, že tu velice dobře vaří.

Při čtení programu týdne ještě, než jsme sem jely, přišly na nás obavy z jedné z aktivit prováděných zde-Kurzu orientace. Načež jsme prohlásily: ,,V pondělí se AluStaire ztratí a v pátek ji budeme hledat.'' Naše představy o činnosti s tímto názvem nebyly úplně přesné, ale strach byl na místě. Nejdříve jsme se rozdělili do týmů po třech . Dle předpokladů jsme s AluS* zůstaly opět dvě poslední, ale naštěstí se k nám přidala dívka jménem Andrea, která se později prokázala jako naprosto neschopná, ale pro tento okamžik jsme byly zachráněny. Poté jsme všichni společně s mapou v ruce prošli většinu areálu, netušíce, co bude následovat. Z výkladu pravidel naší další aktivity jsme pochopily její název-Hvězda. Něco, co se tak pěkně jmenuje, nemůže být přeci špatné. Omyl! Úkolem bylo běhat v nesnesitelném horku od výchozího stanoviště ke kontrolním bodům rozmístěným v terénu a zase zpět za pomoci nepříliš kvalitní mapy, jejíž jsem se stala jediným schopným držitelem. Nikdo další nevlastnil nic jako orientační smysl. Druhá fáze zahrnovala sice oběhnutí celého areálu s účelem posbírat co největší počet značek z kontrolních stanovišť, ale přeci jen se zdála mírnější. Učitelé zřejmě předem počítali s naším smrtelným vyčerpáním a tak jsme o krátké přestávce mezi oběma částmi dostali příděl buchty a kousek tureckého medu. Také mi v tomto mezičase proti mé vůli byla ošetřena ruka. Zvládla jsem totiž při zdolávání jedné z mých 'bezpečných', zbytkem týmu velmi 'oblíbených' zkratek, která v tomto případě představovala slezení takové menší skály, spadnout na celkem ostrý kámen a následně i na hlavu. Jejda... :D Naštěstí to odneslo jen rozseknuté zápěstí. Alespoň mám hned za začátku tohoto pobytu nějaké ''válečné zranění''.


Poslední příchozí

'Vysněné' příbytky

Vítejte v chlévě!

Plán akcí

Sváča

Válečné zranění (Vím, že je to značně nechutné, ale chtěly jsme se s vámi podělit.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama