Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Dny s Sherlockem

15. října 2013 v 19:20 | AluStaire |  Deníček de France
17.září
Dnešní hlášení zkracuji úplně na minimum zcela záměrně, ono se vážně nic, co by stálo za zapsání, nestalo. Ani vstávat se mi nechtělo. Koho by těšiho vylézt z teplé postele do zimy? A po filozofických debatách s Neriah do časného rána je to opravdu nemožné.

Jediná pěkná zpráva je snad, že autobus trhnul rekord v příjezdu před internát. Ani tak se mu opět nepodařilo přivézt nás do školy ještě před zvoněním.

18.září
Konečně přišla středa. Svoboda. Má nálada se tento den nenacházela na bodu mrazu, věřím, že je to díky včerejší anarchii, kdy jsme šly spát až v půl jedenácté, a tak jsem mohla s Neriah zkouknout jeden z mých oblíbených dílů seriálu 'Sherlock' - 'The Great Game' - a poslechnout si božský hlas Bena Cumberbatche, nejúžasnějšího Sherlocka. Ne, tento názor vůbec není subjektivní.(*Redakce Vám říkala, že je ujetá.)

Ve škole jsme absolvovali dvě volné, ale studijní, hodiny, poté přišlo HIGEO. Tady jsem myslela, že učitelku něčím praštím mezi oči. Seděla jsem v první lavici tentokrát sama, neboť moje sousedka Clémence se asi zúčastnila sportovního čehosi. (Díky tomu čemusi jsme neměli tělocvik.) Učitelka viděla, že nestíhám, opisuji všude možně, a i přes to vykládala jak drak. Na matice jsem zkusila vypočítat děsně složitý příklad na tabuli. Já hvězda. (Matematika jinak není zrovna můj obor, ale tady jsou všichni vážně vymaštění.)

Také nás ředitelka seznámila s novou dívčinou z Čech, která si přijela až teď. Zatím docela sympatická, ale jmenuje se stejně jako já. A to já nemám ráda.

A teď je konečně na řadě ta svoboda.
I bez tělesné výchovy jsme s Neriah fyzický výkon také předvedly. Při cestě do Carrefouru, kde jsem stejně jednu podstatnou věc nekoupila, a pak při cestě zpátky. Nákupní zóna je z dolního města pěkný kus cesty, pěšky nám to trvá skoro hodinu, ale lepšíme se. A to ještě děvčica (Neriah) táhla s sebou svůj notebook - "tu krávu těžkou". Ve studijní místnosti byla dnes řádná zima, ale komu to vadí, když chroupe čerstvý croissante a čte si dopis, který přišel od kamarádky z České republiky.

Pokoušela jsem se i zabalit na adaptační sportovní kurz v Sainte Enimie. Řeknu Vám, s takovou akcí jsme vážně nepočítala. Docela se těším na denní reporty! Plán akcí totiž zahrnuje i děsivější položky, než jen pět kurzů orientace.


Večer jsme zakončily dalším 'Sherlockem', tentokrát jen částí Scandal In Belgravia. Tento díl vážně nemám ráda, ale scéna v Buckinghamském paláci je neodolatelná: "Are you wearing any pants?" "No." (Pro ty z Vás, kteří nerozumí anglicky, zde jsem připravila volný překlad: "Máš na sobě nějaké spodní prádlo?" "Ne.") "Can you two behave like grown ups?" "We solve crimes, I blog about it and he forgets his pants." (Opět volný překlad: "Můžete se vy dva chovat jako dospělí?" "Řěšíme zločiny, já o tom bloguji a on zapomíná spodky.") anebo, když hlavní padouch vyhrožuje, že z Vás udělá boty. Zkuste se neudusit smíchy!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máš oblíbený seriál?

Odpovědi do komentářů. :) 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama