Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Konec týdne a ,,Já balím!''

16. října 2013 v 8:00 | AluStaire |  Deníček de France
19.září
Dvouhodinovka francouzštiny, děsivý toť začátek dne. Probírali jsme se hodinami již dávno minulými. Nestalo se však, že by někdo z Francouzů něco uměl. Nejvíc se hlásí Kubík. Až to i učitele přestává bavit. Vyděsilo mě, že si dnes učitelka vybírala i od nás domácí úkol. Snad jsem si dala dostatečně záležet. Následné dvě hodiny matematiky, kdy jsme spočítali celé čtyři příklady, mě opravdu moc bavily. Byla jsem i pochválena, jak správně jsem jeden z nich vyřešila. Velice mě potěšil i dnešní oběd, kdy jsme zásluhou nové Češky obdržely kus bábovky navíc. To opravdu nemělo chybičku. Po jídle nás, čtyři Čechy, nahnali na dvorek před školou. Jako filmové hvězdy jsme absolvovali rozhovor pro nějaký francouzský tisk. Docela trapas, Kubík si pěkně pokecal, třikrát se nechal vyfotit - ta naše nádhera - a na ostatní už moc času a prostoru nezbylo. Tímto jsme přišli o kus hodiny fyziky, která se stejně zvrhla v neřízený debatní kroužek. Poslední dnešní hodinu s angličtinou-neangličtinou jsme si taky užili. Dávali jsme dohromady "falešné kamarády", vůbec nic jsem nevěděla. Slovíčka z angličtiny do francouzštiny rovnou ještě nedávám, na to mi ještě nechte čas. Problém vězí ale rozhodně za francouzštinou.

Po příjezdu do učební místnosti jsme zjistili, že se zde nachází plno lidu, tak jsme se prostě posadily mezi regály s knížkami. Zkoušely jsme přeložit bajku Opice a Leopard, kterou jsme zabývali na hodině jazyka, ale překladač na nás plival nesmysly. Opět po večeři došlo na vězeňskou procházku po hřišti. Tentokrát však v její zkrácené verzi do 19:40.

Bagáž na adaptační kurz se nachází ve fázi velmi vážných příprav. A:"To abys vstala ve čtyři." N:"Stačí v šest, ale musím se donutit vylézt postele a nedělat příliš velký rámus. ... Kašlu na to, ať mě klidně slyší, já to musim zabalit!"

20.září
Už je šest hodin, přesněji 6:08 a já neslyším žádný pohyb. Že by Neriah balila tak potichu? Nebo ještě spí? Počkat! 6:10-slyšela jsem budík a zvuk charakteristický pro místní postele. Aha.

"Collectivité, respecte!" Ozvalo se za mým závěsem. Kde to jsme? Zní to jak pokřiky na volební agitaci. A snad mi ta Levandulová velryba (*přezdívka pro 2. hlídačku na intru) nemůže nakázat, že se mám jít osprchovat, ne? Tenhle rádoby sytém je postavený na hlavu.

Na hodinu SVT jsme přišli pozdě, jak jinak. My nabalené věcmi k rodině a na sportovní "výlet" a ještě jdeme pozdě! Ale na další hodině, přezdívám ji aplikovaná fyzika, jsme zaválely takovou novinou jako je Pythagorova věta! Jinak náplní celé hodiny bylo pokusit se v počítačovém programu nasimulovat hod kamenem skrz okno na stůl. Jedna z velkých překážek se naskytla hned na začátku a to nakreslit celé různě dlouhé čtyři čáry. Tuto krizi jsme naštěstí po česku úspěšně překonali.

Test ze skorohistorie bych už raději neopakovala, ono se špatně odpovídá na otázky, kterým nerozumíte. A při PFEG jsme se dozvěděly, že jsme my s Neriah pro francouzskou ekonomiku zbytek světa. Učitel si myslí, že je vtipný. Někdy mu to nevyjde. Minulou hodinu si na nás vytáhl železnou tyč a tvrdil, že je to učební pomůcka. Dneska zjistil, že umí česky. (Řekl nějaké francouzské slovo, zeptal se nás, jestli víme, co znamená a my odpověděly, že v češtině zní v podstatě stejně. Odvodil a prohlásil: ,,Je parle tchéque!''-Mluvím česky!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama