Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Nový školní týden

13. října 2013 v 8:00 | AluStaire |  Deníček de France
9.září
Report tohoto týdne začal poměrně nudně. Zajímavá snad byla jen moje úplně první hodina španělštiny vůbec. Nejprve nám tvrdili, že Češi další jazyk nemívají, ale mě postavili před hotovou věc. Děkuju pěkně. Už máme s Kubou domluvené doučování, abychom alespoň základy zvládli. Také mám velice "kladný" názor na písemku z angličtiny. Anglický text, zadání úkolů a otázky byly pokládány ve francouzštině a stejně tak odpovědi měli být francouzsky.

10. září
Každé ráno mi přijde vtipné internátní vstávání. Rozsvítí se světlo a slyšíte francouzské hekání, naříkání a kecy o tom, jak se nikomu nechce vylézt z postele. Co já bych dala za víkend a spaní do desíti. Do školy jsme zase nepřijeli včas, autobusákovi je to zřejmě úplně putna. Zařídili jsme si i internetové připojení, takže tu můžeme surfovat. Také tu nadměrně často zvoní. Občas si nejsem jistá, kdy se mám zvednout a utíkat. Nejhorší situace nastane na dvouhodinovkách, zde se zvonění na přestávku zcela ignoruje.

Písemka z francouzštiny, přezdívané angličtina, dopadla dle očekávání, naštěstí učitelku nenapadlo první test oznámkovat. Konečně jsem se dočkala i výtvarné výchovy, ale prozatím se jí to moc nepodobá. Vyučování trvá nadměrně dlouho, zůstaneme ve škole do ¾ na pět, pak nás opožděným autobusem zavezou do studijní místnosti, kde musíme zůstat do sedmi, do večeře. A pak? Vězeňská vycházka. Na té jsem dnes objevila další sport, ve kterém nejsem dobrá a to je fotbal. Využily jsme s Neriah možnost půjčit si míč, takže jsme za ním lítaly po celém hřišti.

Momentálně zde pociťuji jemný závan anarchie.
místo: internát St. Flour
čas: 21:30
činnost: nekalá, nikdo nespí.
O minutu později však pocit svobody prudce ustal. Tak tedy dobrou!

PS: Pokaždé, když poslepu zapojuji ve své kóji nabíječku do zásuvky, vyšlehne z ní mohutná záře střídavého elektrického proudu. Jsem zvědavá, kdy se mi tímto způsobem podaří vyhodit pojistky v celé budově.

11. září
Je právě 3:04 ráno, středa započala, a já už dvě hodiny nemůžu spát.
O pár hodin později....
Nepovinné hodiny tělocviku mě dostatečně vyčerpaly, přihlásila jsem se na ně omylem, ovšem vyčerpání je spíše charakteru psychického. Náš učitel na nás mluví francouzsko-anglicky, jak na blbečky, ale vysvětlování následující sportovní aktivity bych nechápala ani, kdyby na mě mluvil česky. Myslím, že mé spoluhráčky zjistily, že neumím házet. Příště možná objeví zbytek činností, v nichž zcela neexceluji.

Svědkem další zajímavé situace jsem se stala hned ráno, totálně vystajlovaná Neriah v kratičkých kalhotách byla poslána se převléknout. Ale přes kraťasy nahodila jen jiné kalhoty, a ty po tělocviku sundala, takže dostala další napomenutí, tentokrát od učitelky. Poté přišla odpolední scéna, kdy stojím ve frontě na oběd, Neriah za mnou a najednou je fuč. Pak za mnou přiletí, celá naštvaná, oblečená do dlouhých kalhot...

Poté jsme přes dvě hodiny čekaly na doprovod do bazénu, se kterým jsme se šli, dle jejich předpokladu, topit. Tedy si zařídit atestaci na plavání, kterou jsme si zasloužily skokem do vody a uplaváním celých padesáti metrů. Autem nás tam odvezly dvě učitelky (francouzština a higeo). V učební místnosti mi byla děsná zima. Teď se procházíme po hřišti a mám dojem, že jsme započaly revoluci - chození v kruzích podél hřiště, stejně jako o přestávkách courání dokola po chodbách gymplu, tu teď provozuje celá internátní banda v čele s bachařkou. A z důvodu nadměrného chladu dnes končí vycházka v 19:50.


12. září
Zima započala. Už je všude, na intru, v učebnách i v jídelně. Naší učitelku anglického jazyka jsme právě přirovnaly k paní Dolores Umbridgeové z Harryho Pottera. Taková, na první pohled milá, přeslaďoučká, jemňoučká, uvnitř bestie. Hodina angličtiny-neangličtiny také probíhala dnes vcelku vtipně, děcka absolutně netuší, kdo je J. K. Rowlingová. Zajímavá shoda náhod. A také si dáme menší kvíz: Co udělá učitel zde, když si žák zapomene pracovní sešit? Učitel s tím samozřejmě předem počítá a přinese okopírovanou dvoustránku. A co by se stalo u nás? Nejen, že by si onen žák látku musel doma přepsat, možná dostal pětku za práci v hodině, ale určitě by dostal i zvláštní úkol. A učebnice angličtiny, sestavené Francouzi, obtížnosti šesté třídy (možná ani to ne), stejně nikdo nepoužívá. Jinak tu opět chcípnul pes.

Situace se ale vyhrotila tak nečekaně, jako se to obvykle stává v románech pro muže. Autobus, který tentokrát přijel, dá se říci, na čas, zastavila gendarmerie(četnictvo). Uviděla totiž řidiče telefonovat, a tak dostal krásnou devadesáti eurovou pokutu.

Také jsme dnes posloužily jako překladač jedné naší spolužačce ze třídy Terminal(''maturitní ročník''). Píše si s Češkou, netuším proč, ale komunikují v NAŠEM rodném jazyce. Takže pokaždé, když odpověděla, překládaly jsme s Neriah větu diktovanou francouzsky,které jsme sotva rozumněly, do češtiny. To byla zábava!

13. září
Opět jsme absolvovala hodinu tělocviku, avšak tato zprvu připomínala branou výchovu. Stavěli jsme 'opevnění' a pak nastal chaos. Opět jsme započali blok volejbalu. Je divné, že těch pět let na gymnáziu u nás na mě není vůbec znát. Neriah si při tom i zvládla vyhodit rameno. Tento fakt následně popsala slovy: "Ty vole, já nemám ruku!"


Nemůžu Vám ani slovy vypovědět, jak strašně jsem se těšila na víkend. Tedy spíše na konec dnešního vyučování. Když už stojíte před školou, blíží se stařičké auto Vaší domácí a Vy shazujete otěže školního stresu, nastupujete a odjíždíte. Nejlépe, když odjíždíte rovnou domů, ovšem to se mi zase nepovedlo. Musela jsem absolvovat i nutné nákupy, zastavily jsme se v obchodě s bio potravinami, kde Colette nechala nechutný peněžní obnos a pokračovaly jsme do Carrefouru. Ne, že bych si zapomněla svůj seznam věcí, které potřebuji koupit, ale radši se tam znovu ve středu zastavím, jen pro jistotu. Dostala jsem veledůležitou misi, totiž vozit košík s nákupem. A hádejte, co jsme koupily. Řízečky! Budou řízečky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yuki Yuki | Web | 14. října 2013 v 18:45 | Reagovat

Máte to tam dost tvrdé.. Ale asi, podle popisu, tam máte sem tam nějakou zábavu ^__^ Jsem ráda, že vaše zážitky můžu číst alespoň tady, když ne přímo od vás, protože mi nenapíšete! :D

2 Alustaire a Neriah Alustaire a Neriah | 15. října 2013 v 0:07 | Reagovat

Přijmi naši omluvu. :) Tady rozhodně bude, co číst. Ale nuda je také naším častým kamarádem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama