Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Vařečky a hrnce

15. října 2013 v 7:00 | AluStaire |  Deníček de France
15. září
"Tak to se nepovedlo." Něco na tento způsob prohlásila Colette, když jsme ráno vstaly. My totiž nevstaly ráno, ale v jedenáct. Obě. Mě vytáhla z teplé postýlky až vůně opečeného chleba. A když se Vám povede snídat takhle pozdě, můžete si potom dovolit pracovat na čokoládovém dortu. Já jsem samozřejmě pomáhala. Kromě lízání zbytků z misek a vařeček, jsem zvládla i přiložit ruku k dílu při přípravě těsta. Přiznávám, že si tím člověk i trochu vyčistí hlavu, myslí na něco jiného, než jsou povinnosti a je legrace, když rozkazům, podávaným ve francouzštině, nerozumíte. Možná bych něco obdobného mohla občas zkusit i doma, jako: "Mami, kde máme troubu?"

Včera nás obklopovala kultura, dnešek byl zase ve znamení přírody. Jelikož na chvíli přestalo pršet, vytáhla mě paní domácí na procházku. Dnes jsme prošly velký okruh a jako bonus jsme měly přelézání přes plot a slalom mezi kravským trusem. Vše dopadlo dobře, boty zůstaly na zítra do školy v stádiu ''stále použitelné''.
K obědu jsem se konečně dočkala řízku. Byl báječně připravený s výborným salátem. Jako zákusek jsem ochutnala náš dort. Dobře, moc dobře jsme si ho upekly!


Jediná věc, která mi tu vadí jsou pozdní večeře. Dnešní se konala ve 21 hodin místního času, tedy, stejného jako u nás. Tak na tomhle snad ještě zapracujeme. Také jsem se opřela do povinné četby, prokousala jsem se s doslova mobilním - mám ho v telefonu - slovníkem deseti kapitolami Candide. Teď už se mi možná bude o ní i zdát. Dobrou noc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama