Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Víkend plný novinek

11. října 2013 v 13:11 | AluStaire |  Deníček de France
7.září
Hádejte, kdy je největší pravděpodobnost, že se zkazí počasí? Přeci v pátek odpoledne. A kdy asi začne pršet? V sobotu. Ano, zažila jsem zde svou první denní bouřku. Skvělý efekt tu mají: hrom následován zvukem kostelního zvonu.

Absolvovala jsem i první nakupování potravin, dopoledne, ve starém městě St. Flour a Carrefouru. K obědu jsem měla králíka! Se salátem a chlebem. A odpoledne jsme pekly pomerančový koláč (,,Gateau egyptienne''?), o který jsme se podělily se sousedy. Opravdu bysme ho samy nesnědly! Ale na návštěvy na druhý konec vesnice trochu nejsem zvyklá. Hlavně, když odtamtud odcházíte v půl jedenácté. Ale dozvěděla jsem se i pár zajímavých věcí: třeba, že na naší škole letos neotevřeli třídu PREMIER, loni SECONDE, a za dost překvapivý fakt považuji, že v letošní seconde je nás třicet tři.

8. září
Můžu si popřát krásné sedmnácté narozeniny. Budu totiž asi jediná, kdo to dnes udělá. Možná si to někdo najde na Facebooku, ale více šancí tomu nedávám. (Nakonec jsem se mýlila...)

Dopoledne je krátké, když vstáváte v deset hodin. A to ještě před snídaní. Poté jsem překládala ZADÁNÍ domácích úkolů, abych vůbec věděla, co mám dělat. Naštěstí jich tento týden nebylo tolik. Nevím, jak budu přežívat dál. Začíná to být drsné.

Pokus se počasí umoudří, možná bychom mohly dnes něco podniknout. Uvidíme.
Viděly jsme. K obědu, u jehož přípravy jsem asistovala, situace tedy musela být víc než kritická, jsme ukuchtily Ratatouille s rýží a masovými kuličkami. Mňam. I přes nepěkný počas jsme obědvaly venku a došlo i na malou procházku. Zvládly jsme jen malý okruh, neboť jsme se bály zmoknutí. Jen pro informaci, těsně před tím, než se zcela setmělo, už na obloze zůstaly jen malé mráčky. Také mám pocit, že při procházce jsem madam odsouhlasila, že jím slovo, které se nápadně podobalo žampionům. Jejda. Přiznávám, že téma mých sedmnáctin jsem musela sama naťuknout, ale zato mi Colette upekla ovocný dort. Doufám, že se už příště dočkám toho čokoládového. Navečer jsme se naložily k sousedům, mají dvě holčičky, mladší než já, s iritujícím zlozvykem, totiž mít palec neustále v ústech. A obě. Pohled je to krapet děsivý. Také jsem se těšila na večeři a byla jsem odbyta čínskou polévkou. Zastánce bio výživy a ovoce mi dá k večeři čínskou polívku!

Zítra opět do školy. Moc se mi nechce, ale vstávání v 7:15 nezní vůbec špatně.

PS: U těchto sousedů se paní Colette rozmluvila o internetu, ptala se i na cenu a jak vypadá wifi krabička, tak jsem zvědavá, zda z toho něco nakonec bude.


Narozeninový dort

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama