Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Zase škola aneb Nuda pokračuje

15. října 2013 v 15:57 | AluStaire |  Deníček de France
16. září
Po nádherně prožitém víkendu jsme se navrátili do školy, nikdo si přece nechce nechat ujít školní zvonek, trefně přejmenován na cirkulárku, tak radši všichni chodí včas. Tedy, skoro všichni. Musela jsem s paní Colette povyhazovat kočky z domu. Avšak mé zpoždění se na hodině španělštiny nijak neprojevilo. Nikoliv tak, že bych nikomu nechyběla, ale zde hodiny začínají pozvolna, až se objeví učitel. Zkoušeli jsme tentokrát i poslechové cvičení, ale až v momentě, kdy se (po značné části hodiny strávené touto činností) podařilo rozběhnout reproduktory, za což vděčíme chrabrému Kubíkovi. Obávám se, že toho Francouzi o moc více vyplnit nezvládli.
Pro nás vyvolené byla připravena hodina španělštiny, která následovala po dvouhodinovce španělštiny. V důsledku tohoto doučování jsme zmeškali, určitě nezapomenutelný a super záživný, začátek hodiny historie. A to nás ještě profesorka učila, jak klepat na dveře. Po celkem poživatelném obědě jsme pak seděli v bundách na chodbě, čekali na hodinu matematiky a poslouchali šílený řev nehlídaných dětí. Ty tu jen lítaly sem a tam a já bych je nejradši bývala zakopala do země.
Hodina matiky-informatiky, kdy jsme učili počítač dělit, probíhala také zajímavě - dle předlohy vytvořené pro blbce. Ani tak nebyli francouzi schopni úkol splnit. Ovšem na předmětu Art Plastique jsem měla možnost se konečně předvést. Největší šok byl, když jsem si vytáhla mobil a hledala předlohu pro moje mistrovské dílo. Zvolila jsem si pana Cumberbatche* a učitelka povídá: "Toho znám! 'Válečný kůň', ten s knírkem a 'Sherlock'!" No, já jsem z toho byla úplně na větvi!
K večeři nám opět naservírovali hamburger s hranolkami, tak jsem se najedla chlebem s jablkem. Při noční návštěvě Neriah** jsem se jí svěřila s tím, že jsem byla donucena umýt si zuby prstem, můj kartáček se nacházel někde v útrobách mé skříně. Ona se začala jen smát a zašeptala: "Já nemám ani pastu. To je poprvé po dvou letech, co nemám vyčištěné zuby!"
Redakce píše aneb Pro vysvětlení:
*AluStaire totálně ujíždí na herci jménem Benedict Cumberbatch, potažmo na nejnovějším seriálovém zpracování Sherlocka Holmese, kde se představuje v titulní roli.

**Noční návštěvy je termín označující čas po večerce, kdy už je zhasnuto a Neriah se tajně proplíží do koje k AluStaire si popovídat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | 15. října 2013 v 16:52 | Reagovat

AluStaire se přibíží do kóje? WTF? To máme ve sklepě. :D

2 Alustaire a Neriah Alustaire a Neriah | Web | 15. října 2013 v 17:40 | Reagovat

Ahoj. :) Zkus po sobě číst než něco vypustíš do světa. Navíc takhle ta věta není ani v článku a kdybys četl ty předchozí věděl bys, že kójí nazýváme místnost, kde spíme, neboť pokojem se to rozhodně nazvat nedá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama