Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Ve znamení blesku

28. listopadu 2013 v 18:00 | AluStaire |  Deníček de France
16. listopadu
Ráno jsem vstala dříve, než se stalo zde mým zvykem. Domácí se mě otázala, zda to nebyla ona, kdo zapříčinil tento fakt. Na tom však nic zajímavého nenacházím, občas se Vám prostě nechce spát do desíti.

Po snídani odjela nakoupit a mě nechala doma v domnění, že pracuji na něčem užitečném a já si jen psala deník. Strašně ráda s ní absolvuji nákupy, počet známých, kolik při nich potkáme, je vždy vysoký. K obědu nám přivezla dva plátky drahého bio lososa a vyrobila kaši nejen z brambor, ale bylo nutné se zbavit i postarší malé dýně. Zajímavý fakt na francouzích je, že i po dvouhodinové procházce nákupním střediskem mají prázdnou lednici.

Odpoledne jsme se vydaly navštívit marockou rodinu a promluvit do duše jednomu sedmnáctiletému klučinovi. Dostalo se nám výtečného pohoštění, tradiční kuchyně s palačinkami, chlebem, dorty a přeslazeným marockým čajem. Oběť našeho příjezdu se za mé přítomnosti neukázala. Těsně po tři čtvrtě na sedm, kdy už jsem musela Colette drze upozornit, že je třeba vyrazit, mě odvezla do kina. Nutně jsem musela vidět pokračování filmu Thor a Neriah vytáhla s sebou. Absolutně nelituji, že se tento geniální plán podařilo zrealizovat, i když v menším počtu, než jsem čekala. Příběh je naprosto úžasný, herecké výkony dokonalé a hudba, která podbarvovala atmosféru "dojemných" scén se mi zdála nepřekonatelná. Když říkám dojemných scén, myslím tím opravdu srdce rvoucích, našla bych minimálně dvě, u kterých jsme s Neri♦ plakaly. Nejvíce mně dostala smrt mého zlého hrdiny, který se byl schopen obětovat a představte si ten šok, když jsem prokoukla - stejně jako na konci celý zbytek kina - že Loki ŽIJE!

Tento perfektní zážitek mi mírně zkazila až Colette. Opakovala jsem jí sice, že film končí v osm, Thor Le Monde des Ténèbres opravdu skončil v 19:57, ale hádejte, kdo musel dalších dvacet minut čekat před zamčeným kinem?

Nijak mě už pak ani nezajímal zbytek historie marockého rebela. Stejně si myslím, ikdyž si na něj pozvaly bývalou sociální pracovnici, že se jeho post-pubertální uvažování nezmění.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smirkú Smirkú | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 9:52 | Reagovat

To je dost, že jsem se taky jednou ozvala, co? :D
Doufám, že si na mě pamatuješ, ať mne nepovažuješ za cizího člověka. Kdysi jsem nosila přezdívku Sarafína, snad Ti to něco připomene. :)
Nu a to bych přece nebyla já, abych neokomentovala článek, ve kterém jsi se zmínila o tomto bezvadném filmu.
Mám na něj totiž úplně stejný názor jako Ty. Při "smrti" Lokiho jsem též brečela jako malá holka a i smrt jeho matky mnou otřásla...
Je to báječný film, muselo být zajímavé zhlédnout jej ve francouzštině. :)

2 Alustaire a Neriah Alustaire a Neriah | Web | 2. prosince 2013 v 10:36 | Reagovat

[1]: Ahoj, jasně, že si tě pamatuju a jsem ráda, že si na i po takové době nezanevřela. Děkujeme za komentář, oceníme jich víc, náš blog se rozjíždí nějak pomaleji.

3 Smirkú Smirkú | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 15:10 | Reagovat

[2]: Spolehni se, jakmile v sobě znovu najdu komentátorského ducha, budu tu pečená vařená. ;)
Jinak přeji do začátků hodně štěstí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama