Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Volně přelo(e)ženo Víkend a křehká srdce v hudbě

12. listopadu 2013 v 18:30 | AluStaire |  Deníček de France
5. října
Sobotní dopoledne jsme strávily ve znamení hlubokého odpočinku, po obědě, ve čtyři odpoledne, jsme se vydaly do města Brioude, kde jsme viděly Basilique St. Julien, výstavu keramiky a 'natlačila' jsem Colette do muzea paličkování, které si, dle mého názoru, nakonec ona užila víc, než já. Zaměstnankyně poslední instituce byly ze mě a mého původu značně vyjevené a ihned mi oznámily, že spolupracují s dílnou v České republice (Česká palička, s.r.o. - snad se to tak jmenuje) a že vědí, kde leží. Prý navštívily Prahu a jaké to je krásné město a jestli náhodou taky nejsem z Prahy.

6. října
V neděli nás čekala návštěva na oběd, která přijela v jedenáct a opustila nás chvíli po sedmé hodině večerní. Absolutně jsme pak nic nestíhala, ale poslouchala jsem francouzský rozhovor a občas se i zapojila. Tak to snad bylo nějakým způsobem užitečné. Po odjezdu madame Suzanne jsem se tedy vrhla do jedné části přípravy do školy, kterou jsem považovala za nezbytnou.


Po půl desáté, kdy jsem dokončila hovor s rodiči, kteří mě svými hloupými vtipy uvrhli do ještě větší deprese, jsem si uvědomila, že je půl desáté a já mám hlad. A neděle se u nás asi považuje za den čínských polívek, protože, po výčtu činností, které moje domácí prováděla, místo vaření něčeho k jídlu, které musí být za každou cenu teplé, mě jedna taková polívečka čekala u stolu.

Katedrála

St Julien

Kdyby jste se náhodou ztratili...

Monumentální, že?

Vstupenka do muzea paličkování

Západ slunce nad Brioude

Muzeum keramiky - Skromné umění
Hudba, kterou tvoříme...

Ta, kterou slyšíme...

Tanec, který hudba vede...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama