Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Chladný život a pohádka na dobrou noc

2. prosince 2013 v 17:20 | AluStaire |  Deníček de France
21. listopadu
Velkoměsto Saint Flour přes noc zasáhla sněhová bouře, která způsobila naprostou kalamitu a to dosud sněžit nepřestalo (8:26). Také se nám někde zapomněla, nebo spíš zapadala, jedna členka početného učitelského sboru. V důsledku toho se naše vyučující na francouzštinu a klučičí obsazení třídy odešli ji vyhrabat. V této době jsme zakusili pocit anarchie v čele s naším učitelem fyziky.
Zanedlouho se však francouzštinářka vrátila a přinesla opravené písemky.

Oběd jsme shledaly výjimečně dobrým - kuskus s rybou, salát s tuňákem a buchta. I se svačinou nás mile překvapili, dostali jsme čokoládovou koblihu, ze které netekl olej. A málem bych zapomněla na historickou událost, jako součást oběda dnes byla i polévka! S rozmočeným, jinak na kámen tvrdým, chlebem chutnala báječně.

Ráda bych Vám sem napsala Kubovu narážku a decentní kritiku internátnického života. Situace: Kubík má v ruce koblihu jako svačinu pro internátnímu a dívčiny od nás ze třídy ho prosí, aby se s nimi rozdělil a on na to povídá: "Vy nejste internátníci, vy můžete odpoledne ven." Je dobré zjistit, že tento poněkud nevydařený systém ne*ere jenom Vás.

Po třech hodinách na dokumentu z SVT (=biologie a občanka zároveň) jsem si v jídelně všimla zajímavého faktu a to, že nám mizí lidi. Nejdříve malá černošská holčička, která už se asi nevrátí, poté dvě superuřvané drbny z college a teď další dvě malé holky. Zítra tam zbudeme jen já s Neriah. (Poznámka redakce: Na klučičím intru se nevyznám, ale přijde mi, že se počet jeho členů také zužuje.)

Večer jsem byla po další části projektu na výtvarku tak zničená, že jsem neměla sílu si s Neri♦ večer povídat, ona se tedy rozhodla vymyslet a převyprávět mi pohádku. Zde dodávám stručný obsah:


Pohádka, ve které král Neriah čte komiksy Avengerů, má bolavé rameno a krásnou dceru Kačenku, jež má být sežrána drakem. Tento drak je vlastně zakletý princ, disponující tak ohavným vzhledem, že byl po vysvobození odeslán expresní zásilkou na Mars. Aby král svou dceu provdal, uspořádal maškarní ples. Princezna šla za princeznu a zbytek pozvaných si oblékl kostým Batmana. Najednou se ale objevil zcela jiný převlek - Loki. Kačence se zalíbil a protančila s ním celou noc. Když se blížilo k půlnoci, měl Loki nějak na spěch. Pro tyto případy byla Kačenka velmi dobře pojištěna, přetřela totiž schody medem a princ se přilepil. Jeho maska Lokiho zmizela a princ se proměnil v Bena (=Cumberbatcha). Byl to chudý princ, protože jeho království zasáhl mor, ale už ho tam nemají a on ho naštěstí nechytl. Když se mu tedy podařilo vyzout z přilepených bot, požádal princeznu Kačenku o ruku - i o ten zbytek těla. A pokud nezemřeli, žijí spolu dodnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama