Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Francouzská ''logika''

10. prosince 2013 v 17:27 | AluStaire |  Deníček de France
27. listopadu
Středa, krátký den, obvykle se dopoledne přežije a pádíme na oběd. Vtipné mi snad přišlo jen zapisování spolužáků na doučování z matematiky. Jeden se podepsal jako Pére Noël (Otec Vánoc), jiný se převtělil do Sněhurky a sedmi trpaslíků zároveň.

Jinak by tedy nebylo o čem psát. Rozhodla jsem se tedy Vám trochu přiblížit francouzskou mentalitu (konkrétně chlapců internátníků). A proč? Neboť mě dneska nehorázně vytočili:

Každé ráno nás bachařka vyhodí z intru vždy ještě tak, abychom mohly stát venku před zamčenými dveřmi jídelny. A zde nastává problém - naši chlapci se už také houfují. Situace: První čtyři si stoupnou za sebe (u nás tomuto komplikovanému systému říkáme fronta), pak jsme dorazily já s Neri♦ a pokračovaly v zázraku jménem fronta. No a poté jsme asi úplně zmizely, neboť zbytek kluků nás zcela suverénně předběhl, natlačil se ty, kteří stáli přímo u vchodu a pár z nich na nás hodilo pohled ,,A co jako?'', čímž vznikl chumel.

Dále mě štvou svým plýtváním:
  1. máme džus - místní logická úvaha spočívá v tom, že si naleju tolik, aby na ostatní nezbylo.
  2. máme kakao - miláčci ve předu si ho naservírují plnou misku a my už z toho ždímáme poslední zbytky. Po snídani jdu odnést tác a vedle odkládacího prostoru je kyblík, kam se vylévá kakao, které z nějakého, mě neznámého, důvodu nemůžou dopít. Dnes v něm plavaly i čokoládové lupínky.

28. listopadu
Dnes mi přišel další dopis, tentokrát odpověď na moji odpověď z Česka od jedné kamarádky. K dopisu přibalila i Studentskou pečeť s hruškou výplní. Já tu holku zbožňuju!


Opět jsem procitla a pevně se rozhodla, že bych tu nechtěla být bachařem. Je to nuda, on tu jen sedí a kouká, zda neprovádíme něco jiného než je studování, nebo čumění do blba. A když náhodou jo, tak hodí židlí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama