Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Hory uprostřed týdne

10. prosince 2013 v 17:23 | AluStaire a Neriah |  Výlety
Volné odpoledne jsme využily poměrně netradičně, v tomto krásném mrazivém, ale slunečném dni jsme si vyrazily na výlet. Už delší dobu jsme přemýšlely, že zdoláme jeden z místních kopců. Konečně na to došlo.

Původně jsme měly v plánu úplně jiný výstup, ale cesta končila zahradou jednoho z místních obyvatel. Několikrát jsme se ztratily a přehodnocovaly situaci, avšak nakonec jsme našly pěknou silničku, která nás dovedla až na úpatí cílové stanice. Překonaly jsme elektrický ohradník, což po Colettiném výcviku nebyl sebemenší problém.

Místy skoro kolmý výstup se podobal nejištěnému travnímu horolezectví. Když jsme se po sněhu a ledu vyškrábaly nahoru, otevřel se před námi nádherný obraz zimního kraje, pod kterým se pásly krávy. AluStaire se jich strašně bála a Neriah ji přesvědčovala, že je mezi námi nejen dostatečná vzdálenost, ale i plot. Poté, co jsme zdolaly "vrchol", Neriah na sluncem vyhřáté mýtince vytáhla piknik. AluS* z toho byla nadšená a překvapená. Naše malá svačina obsahovala kompot (jahodovojablečné pyré), pomerančový džus, bonbony, maličké polomáčené oplatky, pomeranč a zavařovací sklenici (od okurek) s teplým čajem. To vše servírované na piknikové utěrce.

Na prosluněném tichém místě nám bylo dobře, jako kdyby celý ten šílený svět okolo zmizel. Jen jsme tam seděly a chytaly bronz z paprsků posledního letošního sluníčka popíjejíc ''malinový šálek".


Pro návrat zpátky jsme zvolily cestu, u které jsme doufaly, že povede přímo příkrým srázem. Cha chá! Pěšina znenadání končila plotem. Pokusily jsme se sestoupit přes křoviny, což nám věnovalo nejen pěknou zacházku, ale také všechny trny, které se nacházely v okruhu padesáti metrů. Ovšem přes šlehající větve jsme zanedlouho spatřily známý obrys silnice. Dělily nás od ní už jen dva metry kolmo dolů. Tak jsme se usmyslely, že budeme pokračovat ještě kousek podél elektrického ohradníku nad srázem. Když se terén začal snižovat, poznaly jsme známé místo, kudy jsme na tento soukromí pozemek vnikly. Ve zdraví a dobré duševní kondici jsme se navrátily do civilizace. Obstaraly jsme ještě pár nákupů a s otevřenou náručí na nás čekala studijní místnost.

Pohled na Saint Flour

A hurá pryč!

Doprovod


Zima přichází s rampouchy

Cesta přes elektrický ohradník

'Sněžná' pláň

Stoupání

Nefoť a pojď!


První náznak výhledu

Ozářená AluS*

Stopy

Skoro tam

AluStaire se Saint Flour za zády

Neriah, ledový obr

Krávy, které AluS* neháněly strach

Zdolání vrcholu

...i s malým pádem

A slunce pořád hřálo

Hlavní cíl - piknik :D

AluS* tohle překvapení vážně potěšilo

Jak se Neriah dobývala do čaje v provizorní termosce
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama