Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Nároční černoušci

12. prosince 2013 v 18:02 | AluStaire |  Deníček de France
29. listopadu
Běžný den se začal stávat zajímavějším až ve chvíli, kdy nás třídní učitel všechny zahnal do foyer, kde nám pěkně nahlas vysvětlil, že studenti třídy Seconde se zde chovají nevhodně a nechávají po sobě rozházené posmrkané papírové kapesníky. Tu druhou část, netuším proč, několikrát zdůraznil. Tak jsme dostali týdenní útrum. Do společenské místnosti nesmí vstoupit žádný prvák. To ovšem mělo dopad i na nás, nezúčastněné. Po obědě jsme většinou zůstávaly sedět na okně a pracovaly. To teď, v zimních měsícich, není moc praktické řešení, a tak jsme svoji činnost přesunuly do vytopené studijní místnosti. Jenže, když vyhodíte lidi z jejich obvyklého působiště, nalezou jinam. V našem případě obsadili studijku. My jsme se naštěstí vetřely do knihovny, která je v pátek normálně zavřená, tudíž jsme nemusely mrznout na chodbě.

Sedíme si takhle v knihovně a najednou se místo dětského křiku ozve zvuk připomínající padající a rozbíjející se sklo. Zřejmě se jednomu šikulovi podařilo rozbít některé z oken.

Také na tělocviku jsme zazářily: třikrát jsme prohrály ve volejbale s Kubou a Virgilem. Hlavně, že se tentokrát pořadí na hřištích známkovalo. Ale tak špatně na tom nejsme, udrželi jsme se na třetí terénu.

Odpoledne s Colette se překvapivě protáhlo. Nejdříve jsme jely do malého sálu, kde malá místní asociace připravovala prodejní výstavu předmětů vyrobených v Mali. Rovnaly jsme stoly, připravovaly dotyčné objekty a lepily fotografie.

Poté mi Colette oznámila, že jdeme do kina, ale nestihneme zajet domů na večeři, tedy navštívíme místní kebabárnu. Moc nadšená jsem z toho nebyla. Naštěstí pro mě, zde chlapec marockého původu, vyráběl i panini, tak jsem si jej objednala a nelitovala. Vážně výborná večeře a v sedm, ne v deset, jak je zvykem! Po čajové infuzi jsme se odebraly do kina, začínalo v 20:30. Samozřejmě dokument, po něm následovala dvouhodinová debata. Nejdřív nikdo mluvit nechtěl, a pak se to rozjelo. Tato seance skončila těsně před půlnocí, to už jsem nijak nevnímala. Poté nás organizátoři pozvali na plastovou sklenku jablečného džusu a sušenku. Teprve pak jsem se mohla vydat na cestu k mé posteli.

Mimochodem, BBC také, tak trochu netradičním způsobem, oznámila, že se SHERLOCK bude vysílat již 1. ledna. A to budu mít internet!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama