Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Stvůry

29. prosince 2013 v 17:00 | AluStaire |  Deníček de France
10. prosince
Fyzika (nuda), španělština (Neri♦ si procvičuje svůj nový hlas 'stvůry z Mordoru'), angličtina (učitelka nás zase přesadila), volná hodina (většinu jsme jí strávili s panem třídním a naším celkovým prospěchem), oběd (stál za houby), dvouhodinovka francouzštiny (radši nechávám bez komentáře).

Odpoledne jsme měli štěstí, milý chlápek, který nás hlídá v CDI (taková mírnější forma studijního odpoledne) zde dnes zůstal až do sedmi, což znamenalo, že mi tu mohli také přetrvat. Hlavně, když je v místnosti ticho, jinak si nás tento dozor vůbec nevšímá, občas si přijde pokecat, vlastně si postěžovat na svou ženu.

11. prosince
První report psaný do mého nového notesu na všechno. A taky první, který musím psát na kolenou, neboť nám opět odpadl sport a zase nás natlačili do maličké studijky. Tentokrát na nás stoly nezbyly. Všude se rozprostírá šílená zima a ráno jsme hledali autobus. Když se z rohu budovy vyvalil dav dětí a dětiček, napadlo nás dojít se podívat ke zdroji této četné populace. A hele, autobus se zoufalým autobusákem a jeho telefonem. Odpoledne jsme se opět vydaly nakupovat, tentokrát ve třech a s časovým rozvrhem, který, jak jsme později zjistily, nebylo úplně možné dodržet. (Pozn. red.: A to v něm byly rezervy!) Dneska jsem si tím vážně zlepšila náladu, získala něco nového na sebe a sehnala pár další dárků (ano, jsem opravdu zvědavá, jak to nacpeme do kufru). Nejvíce jsme naším tempem unavily Káťu, ta nás bude asi hodně dlouho proklínat, a stejně jsme všechno nestihly. Za to ve studijce jsme byly první. Internátníci se v čele s bachařkou navrátili až v půl šesté (Byli totiž v kině na Hobitovi, je mi trošku líto, že jsem nešla s nimi, ale film s pitomými puberťáky a francouzským dabingem bych si asi stejně neužila. Já si počkám na originální znění s geniálním a neopakovatelným hlasem Bena Cumberbatche v roli draka Šmaka).

Neriah se dočkala studené večeře. Jedna velice inteligentní kuchařka nandavala plněná rajčata, avšak zcela samotná, bez přílohy. Až když podala poslední rajče na evidentně poloprázdném talíři, bachařka si všimla, že něco nesedí. Následně byly v lednici objeveny těstoviny připravené k ohřátí. Naservírovala je tedy studené, že si je můžeme ohřát v mikrovlnce. Ne, děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama