Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Zločin a trest

23. prosince 2013 v 18:00 | AluStaire |  Deníček de France
4. prosince
Opět se středa prokázala revoluční. Ráno jsem měla obyčejnou slanou snídani! Ano, použila jsem odcizený sýr ze včera. To už jsem si mohla připadat skoro jako doma - "chleba" se sýrem. Najednou jsem z toho dostala chuť na česnekovou pomazánku… Tímto si na 22. prosince objednávám uvítací výbor (kostýmy nejsou nutné) s tácy plnými sushi, řízků a chlebů s česnekovou pomazánkou a šunkou. (Pozn. red.: Toto patřilo rodičům.)
Ráno jsme ve škole dostali nabídku na volné úterní odpoledne (až do šesti). Stačí přinést podepsaný papír a přibyde nám čas mimo ''věznici''.
Tradiční nákupní výlet se dnes uskutečnil. Označila bych ho za velmi úspěšný. Obstarala jsem i nějaké místní bonbony a Auvergňatské sušenky. Prolezly jsme snad celou nákupní zonu a já opět ji zapomněla vyfotit. Naprosto mě to odrovnalo. Puchýře se nacházejí snad na celé mé noze. Navíc jsem si musela koupit papíry na poznámky do školy, takže jsem celou cestu zpátky táhla v podpaží papírovou cihlu. (Pozn. red. Cihlu, kterou úporně nechtěla dát Neriah, aby ji nesla.)

5. prosince
Probuzení do chladného zimního rána se neobešlo bez komplikací. Z celkem tří vyhřátých dek (naučila jsem se spát tak, aby mi žádná z nich přes noc nespadla) se mi vůbec nechtělo vylézt. Naštěstí bachařka hlásí jak rozhlas, kolik času nám ještě zbývá: "deset minut!", "pět minut!", "jdeme!" Člověk nepotřebuje hodinky. Dneska nás ale vyhnala o pět minut dříve.
Ve škole jsme přečkaly dopolední vyučování, zastavily se na oběd, kde mě zase Francouzi naštvali, tentokrát množstvím chleba, který si před Vámi naberou a následně ho nesnědí, ale vyhodí.
Na chodbě, kde musíme trávit přestávky, je nehorázná zima. Sice se nám opět povedlo nasáčkovat se do knihovny, kde si nás pan dozorčí hezky odškrtnul, ale naplno otevřené dveře způsobují jemný teplotní únik.
Zjistily jsme také, že Kuba má problém s vyhláskováním vlastního příjmení. Přihlásili jsme se všichni tři na Marche de Noël pravděpodobně se konající příští víkend a na seznam nebyl schopen se sám nadiktovat. A má také kriminální sklony. Dostali jsme totiž soupis školních pravidel obsahující takové zajímavé body, moc legrační záležitost. Když se Kuba ozval, že to zveřejní na Facebooku, následovala přednáška Francouzů o tom, že je to zakázané a jaký by z toho mohl být strašný průšvih. Po té se svými argumenty začal ohánět i Kubík.
Dny se zde pomalu zkracují, stmívá se dříve. Čekala nás studijní místnost.
Asi bych radši skončila tady, ale právě po opuštění studijního vězení začala atmosféra houstnout. Po večeři jsme si vyslechli novou internátnickou regláž, týkající se především kluků. Dozvěděli jsme se, jak se k sobě chovají nehezky, malí kluci pláčou a musíme všichni sprchovat včas. Máme dokonce stanovené pořadí a kdo nepůjde a ona na to přijde, zůstane navíc dvě hodiny ve škole. A návštěvy v boxech? Nepřipadá v úvahu!
Tím situace nekončí, občas se najdou ve sprše vlasy. To pak většina holek způsobí povyk, já osobně cizí vlasy v odpadu přehlížím, i když mi to přijde strašně nechutné. Ale dnes naše nejoblíbenější ''kamarádka'' našla ve sprše přilepenou žvýkačku. To by super cirkus. A ty výhružky! "Já vám ty koje prolezu a vyházím!"
Upřímně, tuhle ženskou by neměli nechat pracovat s dětmi, či lidmi obecně. Vysloveně mi přijde jako zlý, chladný a protivný člověk. Kdybyste viděli, jak s dětmi zachází, jak na nás jenom řve, jak o klucích z intru mluví. Hlavně, že má iphone, nevím, kde na něj vzala, a hraje si s ním v jídelně, kde to sama nahlas zakázala.
Řekněte mi, do jakého světa jsem se to dostala?

Perníkový čert


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama