Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Hřejivý pocit u srdce

15. ledna 2014 v 20:34 | AluStaire |  Deníček de France
18. prosince
Ráno jsme přežili speciální hodiny handbalu. Hráli jsme zápasy s týmem z college, a ti nás totálně rozmázli. Bravo, soutěžní týme Saint Flour! Následoval zeměpis a studijní (hlídaná) hodina namísto matematiky.

Ale za to na dnešní volné středeční odpoledne budeme určitě obě dlouho vzpomínat. Plán byl jasný: vylézt na kopec, jenž jsme nápaditě pojmenovaly "Náš kopec" a natočit nádherné sentimentální vánoční video. Člověk by si řekl, že akce je tak dostatečné množství, ale my jely dál. Naše cesta vedla do Intermarché nakoupit sýry domů. Poté jsme se procházely horním městem sháníc poslední dary a narazily jsme na čokoládovnu. Já věděla, že jsme neměly lézt dovnitř. Čokolády všech možných druhů a balení. Krásně vánočně naaranžované. Celý obchod voněl a úžasně příjemný prodavač nám dal ochutnat jeden karamelový zázrak.

Jenže v této uličce se nacházela další prodejna, jež na nás vysloveně volala. Kosmetika Yves Rocher - zde zase nabízeli vánoční balíčky s výrobky pro krásu. Eliška si zde nechala zařídit zákaznickou kartu a slevu na nákup jsme na ni dostaly obě. Miluji přístup těchto prodavaček, to, jak se Vám věnují takovým nenuceným způsobem.


A konečně mohl přijít zlatý hřeb "Akce s Colette" - víc jsem netušila. Vyklubalo se z toho posezení s mými starými známými v nepřekonatelně nádherné atmosféře plné jídla. Celý trik totiž spočíval v názvu "Le gout de Noel". Sešlo se spoustu lidí nejrůznějších národností (například Maročanky i Afričanka) a každý přinesl svůj sladký výtvor. Ochutnaly jsme toho spoustu, možná až moc, bříško mě po tom bolí. Ani na večeři se netěším, ale nic nepřekoná teplo, které mě teď hřeje u srdce.


PS: Celé odpoledne jsem nosila svou vánoční čepici a byla jsem nazvána Pérem Noelem. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama