Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Už se to blíží

14. ledna 2014 v 19:59 | AluStaire |  Deníček de France
16. prosince
Tak jsme si napsali písemku ze španělštiny. Unudili se na hodině a půl zeměpisu. A pokračovali obědem. Následovala poslední hodina matematiky v tomto roce, neboť učitelka odjíží o něco dříve na prázdniny ke svým kořenům - do Alžířska. A na hodině angličtiny jsem kromě své práce pomáhala s překladem i trubkám sedícím za mnou.
Málem bych se zapomněla zmínit o dvou faktech, které se k nám náhodou dneska dostaly: první je drb, že se Kubík možná přesune do třídy terminal a druhý, též drb, že jedna spolužačka (přebývající s námi na intru) opustí nadobro tuto školu. A překvapení nás čekalo v obou jídelnách (ve škole i na intru) - celá místnost nevkusně rádoby vánočně přezdobená.

17. prosince
Opět jsem si ve škole připadala jako na volebním shromáždění - dorazili dva pánové a zabrali nám celou hodinu španělštiny. Jeden byl vysoký štíhlý Francouz, druhý, ne tak štíhlý, pocházel z jednoho ze států Afriky. Přišli k nám z místní křesťanské organizace povídat o svém projektu, který by se měl týkat pobytu v jednom městě a pečování o tamní nemocné.
Pak jsme seděli v učebně s dozorem a můj žaludek se těšil na vánoční jídlo, netušila jsem, proč jsme ho jedli už v úterý, ani co mělo vlastně obnášet. Vánoční oběd mě ale nakonec vysloveně zklamal, jediné, co bych na něm označila za vánoční, byl jeho název.
Po dvou hodinách francouzštiny jsem seděla na výtvarce a učitelka se pokoušela pustit nám film, ale vůbec se jí to nedařilo. Francouzský snímek Renaissance, jež se nakonec rozchodil, mě vůbec nic neříkal.
PS: Zjištění dne - Na Marché de Noel jsme vydělali 1512 €.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama