Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Colette, pořadatelka

23. února 2014 v 19:16 | AluStaire |  Deníček de France
7. února
Dopoledne jsme přežili, naobědvali se - barevné těstoviny s rybou, která jako součást omáčky obsahovala chobotničky. Po obědě jsem se šla projít, protože počasí k tomu úplně vyzívalo. Cestou zpátky do školy jsem v prosklených dveřích viděla plakát na film, na kterém jsme byli s intrem v úterý. Trošku jsem si popovídala s jemně vykolejenou zaměstnankyní a nakonec mi ho ze dveří sundala.
Odpoledne po škole mě Colette vyzvedla a rychle jsme pádily domů, protože se dnes měla konat žrací párty u nás doma a Colette chtěla připravit nějaký dort. Většinu práce jsem sice provedla já, ale dort se povedl, pokud nepočítám to, že ho Colette na poslední chvíli spálila v troubě. Večer, když se všichni sešli, přineslo se spoustu jídla, a tak se jedlo. Poté jsme si vyslechli přednášku Neri♦iny náhradní babičky, pak přišla řada na dorty, i náš spálený se snědl, a následovalo další povídání, tentokrát její 'sestry' Aurélie. Musím uznat, že bylo veselo a společnost se rozpustila po půl jedenácté.

8. února
Dneska jsem musela vstát brzy,protože jsme se s Kačkou domluvily, že půjdeme plavat a že se necháme zapsat do plaveckého klubu. Zjistila jsem, že jsem nula, ale i nula může chodit plavat, trenér mi nabídl jiný termín. Tak ještě uvidím.
Po plavání jsme odvezly Kačku a skočily na nákupy. Po obědě Colette volal její syn z Montpellier. Už delší dobu vím, že se budou před prázdninami stěhovat. První myšlenka byla, že se přesunou sem, do Saint-Flour. Poté si to chlapec rozmyslel, a chtěl do Bordeaux, místa, kde vyrůstal. Jenže dnešní hovor byl o tom, že jeho žena ani děti nechtějí do Bordeaux, nýbrž sem. A tak hledá na internetu dům k pronajmutí a k tomu samému nutí i Colette. Jenže ta nemá internet. A co ona neudělá? V počasí dokonalému k depresi mě nechá samotnou doma a jede do města shánět internet.
Když se vrátila a přinesla i něco dobrého - čokoládovou sušenku, tu jsem zajedla chlebem s kouskem Cantalu a cherry rajčátky. Také jsem se dozvěděla, že opravdu šla shánět internet, musí změnit číslo na pevné lince, z čehož je trochu nervní, a koupila si i mobil. Poté zašla za dvěma různými bytovými agenty, zeptat se na domek v okolí pro syna Rémiho a jeho početnou rodinku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama