Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Pospíchej pomalu

19. února 2014 v 17:27 | AluStaire |  Deníček de France
2. února
Dneska jsem se oběda dočkala už před jednou hodinou, sice těsně, ale přesto. Měly jsme králíka se špagetami. Ano, prapodivná kombinace, ale naprosto výtečná. Odpoledne jsme se chtěly vydat na návštěvu k jedné Ukrajince, která nedaleko od nás pracuje na svém dřeveném domku. Když jsme dojely, nikdo nebyl přítomen, všechny práce stály.
Colette tedy navrhla malou projížďku, měly jsme přeci jenom dost času. Vzala mě tedy okolo hradu D'Alleuze k obří přehradě, odtud k vyhlídce na řeku Truvére a pak, už jen pohledem z auta, jsem konečně na vlastní očí spatřila Viaduc du Garabit. (Výlet na Garabit podle Neriah - http://fleur2lys.blog.cz/1311/most-garabit)

Proč už ten spěch? Měly jsme plán, který nám málem nevyšel. V městečku Murat (je to opravdu městečko, neboť tam jezdí prý i vlak) se konal koncert v kostele. Tři černošky, mluvící pouze anglicky, zde vystupovaly s negrospirituálním zpěvem. Colette řídila jako blázen, abychom se sem dostaly do pěti. A dostaly, strašně nešikovně zaparkovala do hromady sněhu a poté jsme utíkaly směrem ke kostelu. Zde se snad nacházela půlka regionu Cantalu, už ani vstupenky se nevydávaly, protože nebyly.

Prvních 57 minut koncertu jsem měla pocit, že se zpěvačky někde ztratily. Tuto poměrně dlouhou dobu vyplňoval chlápek předčítající z knihy. Absolutně nic jsme mu nerozuměla, nevím, zda to bylo díky tomu, že jsem seděla strašně daleko od něj, či díky hudbě, kterou svůj recit nevkusně prokládal. Když došlo na samotné zpěvačky, měla jsme už dost a pomalu usínala ve vytápěném kostele.

Po skončení jsme narazily na naše sousedy, kromě milionu dalších známých, a ještěže tak. Neboť Colettino zaparkování způsobilo, že jsme se nemohly pohnout z místa. Naštěstí nás soused roztlačil.


Pár foteček z okolí Garabitu


Oslííííííku!

Kostelík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anonym Anonym | 20. února 2014 v 17:04 | Reagovat

Moc pěkný fotky.

2 Alustaire a Neriah Alustaire a Neriah | Web | 21. února 2014 v 16:17 | Reagovat

[1]: Děkujem, dali docela práci. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama