Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Jak překonat očekávání

23. dubna 2014 v 12:29 | AluStaire |  Deníček de France

26. března
Ráno nám bachařka na znamení, že máme vstávat, rozsvítí hlavní světlo (to, co se v devět zhasíná) a vůbec to není poznat. Rozednívá se tu poměrně brzy a slunce zapadá okolo půl šesté. Skoro letní idylka, teď už jenom vylepšete to počasí. Dneska bylo ošklivo, foukal studený vítr a teplota vystoupala až na neuvěřitelných 5 stupňů Celsia.

Dopoledne jsem si zacvičila a po obědě se vydala do města. Můj hlavní cíl bylo najít si boty, ale absolutně jsem neuspěla. Nikde nic, co by se jen přibližovalo mému vkusu. Vyčerpaná jsem se vrátila do studovny.


Večeře (těstoviny s masem) nestála za moc, ale roztomilý maličký Quiche Lorraine situaci hravě zachránil.

27. března
Tento den bych nazvala dnem plným překvapení, nikoli však dobrých. Ráno mě překvapila písemka z francouzštiny a poté jsem byla naprosto zaskočena obtížností písemky z matiky. Naštěstí, tohle snad bylo všechno, co nás dneska zastihlo. Na fyzice jsme akorát opravovali písemku a na angličtině mluvili asi německy (tedy opět naše učitelka s dokonalým přízvukem, ta, která dokáže z "the" vytvořit "dzí").

Celý týden pečlivě čtu jídelní lístek pro internátníky. Jen tak ze srandy jsem se podívala na internet, co že by to taková Paella měla být a překvapení přišlo v momentě, kdy nám doslova přistála na talíři. Rizoto, to je fajn, avšak s mořskými plody. Kačka byla vystavena svému strachu z krevet, které ji sledují. Dodnes se tradují historky z oné večeře.

28. března

V pátek mě děsila vyhlídka na sport a také se to naprosto vyplnilo. V několika sekvencích jsme obíhali hřiště. Aneb jak se naprosto odrovnat. A také mě doslova dostalo, jak madame "furt angažovaná" se stará o moje zdraví, když se dotazovala, co se nachází v mé lahvi, zda je to opravdu voda, protože tady slazené nápoje přeci nekonzumujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama