Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Za Bio a nesmysly

19. dubna 2014 v 19:58 | AluStaire |  Deníček de France
22. března
Sobota, aneb zkouška soužití. Ráno jsem se vzbudila mezi prvními, sešla dolů a s Remim a jeho ženou Ingrid jsem se v poklidu nasnídala. Jestli je někdo z této rodiny sympatický, tak je to ona, pořád si se mnou povídá, vtipkuje a snaží se vysvětlovat. U toho vypadá nejkomičtěji.

Dopoledne jsem se s nimi a synáčkem zlodějíčkem (http://fleur2lys.blog.cz/1310/montpellier)vypravili na trhy. Nakoupili jsme zeleninu za 55 euro, sýry za 35 a za sušené ovoce a rýži jsme u bio prodejce nechali 86 éček. Ne, nechci vědět, kolik je to na naše. Ale hlavně, že desetkrát přepočítává spotřebu benzínu. I přesto, že je drahý, donutil Colette jet jejím autem hledat vozidlo ke koupi. Netuším, kde na to vezme peníze. Samozřejmě jsme se vrátili a žádné auto nenašli.

Počasí venku bylo krásné a jelikož děti jsou přestěhované i s jejich koly, půjčila jsem si tedy jeden takový stroj za 5000 euro a s Malcomem jsme se trochu projeli. Celou dobu jsem se bála, abych mu něco neudělala, ale myslím si, že moje kolo, které na mě čeká doma, je daleko lepší, pevnější a aspoň s minimální výbavou. Nejsem si jistá, jak s ním jeho majitelka zachází, ale půjčit mi ho nejdřív za žádnou cenu nechtěla.

K večeru jsme si uvařili čajík a zakousli půlku lázeňské sušenky, aby zbylo na všechny. Večeře se konala v devět, já osobně jedla jen suchou rýži, ostatní k tomu měli divný druh čočky a chleba, který vytvořila jedna z dívek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama