Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Mistr Gaoudji

31. května 2014 v 15:00 | AluStaire |  Deníček de France
4. dubna
Tohoto dne jsem se děsila, ona totiž vyhlídka na dvě hodiny fyziky po ránu je přeci jen děsivá. Následný program už však stál za to. Po přestávce jsme vyrazili do katedrály na prohlídku předmětů vyrobených mistrem Gaoudjim. To je umělec tvořící ve Francii, který pochází ze Sovětského svazu. Sám ručně vyrábí předměty z kovů a mramoru. Naše komentovaná prohlídka pokračovala do dvou muzeí nacházejících se na náměstí.

Po obědě nás čekal další kus programu a to dokumentární film o zmíněném autorovi. Ten trval asi hodinu a poté jsme se vrátili do školy, kde jsme namísto hodiny ekonomie pomáhali uklízet a aranžovat velkou chodbu (oni tomu vznešeně říkají velký sál).

Když si mě Colette odpoledne vyzvedla, jely jsme zařídit nějaké nenáročné nákupy a poté jsme se zastavily u jedné marocké rodiny. Dostaly jsme výtečné pohoštění doprovázené marockým čajem. Já jsem si úplně zamilovala marocký chléb a s sebou jsme dostaly i talíř domácích koláčků. A na půl devátou jsme měly zamluvená místa v kině. Zhlédly jsme dokument o Gaoudjim, naneštěstí úplně ten samý jako jsme viděla dneska se školou. Ale s jednou výsadou - mistr Gaoudji tam přišel osobně a po společném zhlédnutí filmu mu obecenstvo pokládalo různé otázky.


Domů jsme dojely něco po jedenácté a nikde nikdo. Při mém druhém pokusu slézt dolů do kuchyně se už Rémi s dětičkami objevil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama