Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Na trh? Jedině pěšky!

6. června 2014 v 20:59 | AluStaire |  Deníček de France
12. dubna
Jelikož Rémi ráno již v sedm vzbudil celý dům, sobotního vyspávání jsem si opravdu moc neužila. Naštěstí zanedlouho s Malcolmem odcestovali do Clermontu a byl chvíli klid. Oihana se k snídani nespokojila s chlebem a připravila těsto na palačinky, na nichž jsme si všichni pochutnaly.


Poté jsme s Colette vyrazily na trhy, počasí bylo nádherné, a byla to právě ona, kdo mě donutil si koupit jednu nádhernou bundu z Nepálu. Prošly jsme si všechny stánky, Colette nám koupila kousek koláče. Dobroty jsme si snědly na lavičce na sluníčku, popovídaly si s jejími bývalými kolegy, kteří zrovna procházeli okolo a poslouchaly bučení krav, jež měly stánek hned za námi.


Dojely jsme domů, něco málo snědly a jelikož Ingrid musela odjet k "doktorovi", hlídání mimina zůstalo na Colette. Ta, když mi slíbila, že se na trhy vrátíme ještě odpoledne, protože jsme ani jedna neměla u sebe dost peněz, nikam jet nemohla. Malou by neměl kdo pohlídat a sedačku pro takové dítě také neměla. Navrhla jsem jí tedy, že se do města vydám sama pěšky. Uznávám, autem se zdá tato trasa poměrně kratší, ale přeci jsem tam nakonec trefila. Prošla jsem si tedy uličky starého města plné obchodníků a nakonec zamířila do obchodní zony, kde mě měla Colette u Carrefouru v šest vyzvednout. V půl sedmé se spustil krátký, přesto hustý déšť a já zalezlá pod střechou jednoho z obchodů jí celá zoufalá volám, kde je. Ta mi odpověděla, že mě měla najít a přivézt Ingrid. Ta nakonec dorazila a doma ve dveřích jsme se srazily s Colette, která právě vyrážela venčit psa. K této příležitosti jsme se k ní připojila, ačkoliv jsem nohy vůbec necítila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama