Když Ti život nabídne změnu, staň se změnou.

Odpoledne s Chantalle

18. června 2014 v 9:07 | AluStaire |  Deníček de France
18. dubna
Tento den se mi na jeho sklonku pěkně zkomplikoval. Nejdříve mi po poledni dorazila sms od Colette, že mě u školy bude čekat sousedka Chantalle, ona, že se nachází v Clermontu. Jediné, co mě napadlo ve spojení s tímto městem, byla koupě auta. Ale počkat, že by ji Rémi konečně přemluvil? Zdálo se mi to nemožné, počkala jsem tedy na konec vyučování, které se nesmírně vleklo, abych se přesvědčila, co se bude dít.

Chantalle nakonec opravdu dorazila mě vyzvednout. Spolu jsme se trošku prošly, popovídaly si a na chvilku se zastavily v kavárničce nedaleko katedrály. Zde mi oznámila, že od půl šesté doučuje dvě marocké děti a že tam s ní pojedu a budu si moci třeba udělat úkoly. Tatina, moc milá paní, kterou už jsem viděla při nějakých "oslavách" v Colettině organizaci, má tři děti a v domě hrozný nepořádek. Propůjčila mi pokojík jedné ze svých dcer a já mohla v klidu studovat.

Okolo sedmé jsme se vydaly k Chantalle domů, bydlí v maličké vesničce, nedaleko od Villedieu ve starém útulném domku, který kdysi býval školou (s jednou třídou) a ona zde učila a zároveň bydlela. Původně však pochází z Bordeaux.Večer mi zapnula televizi a já jsem si užila koukání na francouzské vědomostní pořady. Zanedlouho dorazila Colette v novém autě, ženy si společně ještě popovídaly, pak jsme konečně mohly jet domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama